fbpx

nemokamas pristatymas nuo 49 eur

Vitaminas C ir jo tipai

Jeigu reikėtų įvardinti patį populiariausią ingredientą kosmetikos rinkoje, tai tikrai šiuo metu tai būtų vitaminas C. Šis ingredientas pelnė puikią reputaciją kovodamas su viskuo – nuo ​​netolygaus odos atspalvio iki smulkių linijų ir raukšlių – ir tai tik žievelės viršūnė!

Šį straipsnį rašau, kad suskirstytume daugybę vitamino C tipų odai: askorbo rūgštį, natrio askorbilo fosfatą, magnio askorbilo fosfatą, natrio askorbatą, kalcio askorbatą ir askorbilo palmitatą. Išnagrinėsime kiekvieno privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte rasti jums tinkamą formą.

Vitaminas C yra visuotinai mėgstamas papildas, turintis įspūdingų rezultatų. Šio stipraus antioksidanto vartojimas gali palaikyti imuninį atsaką, o vietinis naudojimas gali padėti apsaugoti gležną odą nuo kasdienių agresorių ir palaikyti jaunatvišką veido spalvą. Tačiau raktas į šį citrusinių vaisių stebuklą nėra susijęs su produktu – tai yra konkretus vitamino C tipas, kuris naudojamas.

Panagrinėkime šio įspūdingo ingrediento chemiją ir sužinokime, kuo kiekviena vitamino C forma skiriasi nuo kitos. Taip pat pakalbėsime apie tai, kodėl kai kurios formos veikia geriau tam tikrose formulėse.

  1. Askorbo rūgštis (Ascorbic Acid)

Pažvelkite į kai kurias populiariausias šviesinančių serumų etiketes ir tikriausiai viršuje pamatysite askorbo rūgštį arba L-askorbo rūgštį. Kaip geriausiai žinoma ir gerai ištirta vitamino C forma odos priežiūros žaidime, ji veiksmingai prasiskverbia pro odos barjerą.

Tinkamai suformuluotas, kai pH yra mažesnis nei 4, šio tipo vitaminas C turi puikią naudą prieš senėjimą normaliam odos tipui. Jautrios odos tipai turėtų ieškoti aukštesnio pH 5–7 – arčiau natūralaus odos pH – kad būtų išvengta dirginimo.

Kitas svarbus punktas yra tinkamos koncentracijos pasirinkimas. Pradedant nuo mažos 10 % koncentracijos blankiam ar netolygiam odos tonui naikinti ir padidinus iki 15 % arba 20 %, jei toleruojama, galima įveikti labai užsispyrusią pigmentaciją, gausite bendrą naudą. Riebiai ar normaliai odai L-askorbo rūgštis gali būti naudingiausia, o sausai ir jautriai odai gali pasireikšti nepageidaujamos reakcijos.

PATARIMAS: Askorbo rūgštis yra vandenyje tirpi ir suyra (oksiduojasi) veikiama šviesos ir oro, todėl vitaminas C tampa neaktyvus ir gali pakenkti jūsų odai. Ieškokite tamsių, nepermatomų ir orą ribojančių buteliukų ar pompų, kad užtikrintumėte, jog sudedamosios dalys išliks stabilios.

Trūkumai: gali dirginti jautrią odą, greitai oksiduojasi (tampa nebeveiksmingas).

  1. Natrio askorbilo fosfatas (Sodium Ascorbyl Phosphate)

Vien todėl, kad šis vitamino C darinys yra mažiau stiprus nei vyresnysis brolis askorbo rūgštis, tai nereiškia, kad natrio askorbilo fosfatas nepadės pasiekti veido išvaizdą tobulinančių rezultatų! Puikiai tinka visų tipų odai, šis nors ir ne toks intensyvus, bet vistiek naudingas.

Priešingai nei L-askorbo rūgštis – biologiškai aktyvi vitamino C forma, kuri gali prasiskverbti į odą, natrio askorbilo fosfatas, patekęs ant odos, virsta askorbo rūgštimi. Nors dėl šio proceso jis bus mažiau aktyvus, bet tuo pačiu bus mažiau dirginantis ir naudingas tiems, kurių oda yra jautri.

Kitas natrio askorbilo fosfato privalumas yra tai, kad jis elgiasi ne taip netvarkingai nei askorbo rūgštis, kai yra veikiamas šviesos, oro ir net vandens! Tačiau vistiek privalote jo ieškoti tamsiuose gintaro spalvos ar nepermatomuose buteliukuose, tačiau galite būti ramūs, kad jis nepraras savo stiprumo taip lengvai, kaip askorbo rūgštis.

Šios vitamino C formos produktų sudėtyse maksimaliai gali būti 5%.

Trūkumai: mažiau veiksmingas, nei askorbo rūgštis, gali vistiek oksiduotis.

  1. Magnio askorbilo fosfatas (Magnesium Ascorbyl Phosphate)

MAP yra viena iš stabiliausių vitamino C formų, tarp tų kurie yra tirpūs vandenyje.  Jis taip pat yra vienas labiausiai drėkinančių savo klasėje ir gali veiksmingai numalšinti odos sudirginimą dėl savo priešuždegiminių savybių. Tai vandenyje tirpi vitamino C forma, o tai reiškia, kad ją geriausia naudoti vandens pagrindu pagamintose formulėse.

MAP taip pat puikiai tinka odos tipams, linkusiems į spuogus, nes gali užkirsti kelią oksidacijai, dėl kurios atsiranda inkštirų. Ši stabili vitamino forma pasirodė esanti veiksminga kaip vietinis antioksidantas, galintis ištaisyti spalvos pasikeitimą dėl spuogų randų ir subalansuoti bendrą odos atspalvį. Ši vitamino C forma gali veikti produktuose, kurių pH yra 5-6.

Šios vitamino C formos produkto sudėtyje maksimaliai gali būti 10%

Trūkumai: gali dirginti odą, sintetinis ingredientas

  1. Natrio askorbatas (Sodium Ascorbate)

Panašiai kaip jo artimas giminaitis natrio askorbilo fosfatas, natrio askorbatas priklauso mineralinių druskų kategorijai. Askorbo rūgštis yra gryniausia vitamino C forma, o ši forma yra askorbo rūgšties natrio druska. Tačiau tai neapsiriboja savo odai naudingomis savybėmis – nuo ​​laisvųjų radikalų šalinimo iki odos spalvos pakitimų šviesinimo.

Patepus ant odos natrio askorbatas virsta askorbo rūgštimi. Tai rodo, kad jo veiksmingumas gali būti mažesnis nei askorbo rūgšties, todėl jis mažiau dirgina odą ir yra stabilesnis, kai yra veikiamas šviesos ir oro. Ši vitamino C forma puikiai veikia kartu su kitais antioksidantais, tokiais kaip vitaminas E.

Trūkumai: mažiau veiksmingas nei askorbo rūgštis, gali oksiduotis ir tapti nebeveiksmingas.

  1. Kalcio askorbatas (Calcium Ascorbate)

Kaip kita mineralinė askorbo rūgšties druska, kalcio askorbatas, dažnai vadinamas vitamino C esteriu, atlieka pagrindinį vaidmenį kolageno sintezėje, audinių ir žaizdų atstatyme bei antioksidacinėje gynyboje. Jis taip pat apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, skatina kolageno gamybą, mažina smulkių raukšlių atsiradimą ir pašalina tamsias dėmes.

Kalcio askorbatas taip pat turi puikų odos drėkinamąjį poveikį. Ši vitamino C forma yra veiksminga esant neutraliam pH, o tai reiškia, kad jis nedirgina odos.

Trūkumai: nepasižymi odą šviesinančiu efektu.

6: Askorbilo palminatas (Ascorbyl Palmitate)

Šis vitamino C darinys yra viskas viename, stiprinanti ir šviesinanti superžvaigždė! Kaip riebaluose tirpus vitamino C darinys, askorbilo palmitatas nedirgins jautrios odos, bus stabilesnis ore ir šviesoje nei askorbo rūgštis.

Askorbilo palmitatas turi švelnesnį poveikį odai nei askorbo rūgštis. Tačiau jis vis dar naudingas padedant gaminti kolageną, sumažinti hiperpigmentaciją ir pagerinti odos tekstūrą. Šis ingredientas veikia lėčiau nei askorbo rūgštis, tačiau veikia užtikrintai.

Ši vitamino C forma sudėtyse gali būti naudojama  0,5 – 1 %.

Trūkumai: ilgiau reikia palaukti rezultato.

Vitaminas C itin populiarus kosmetikos ingredientas, tačiau apie jį kaip ir apie kitus ingredientus sklando daug mitų, kurie nepagristi moksliniais įrodymais. Kuriant Biovija produktus ingredientai pasirinkti labai atsakingai, svarbu ne tik, kad produktai turėtų teigiamą poveikį odai, dar svarbiau, kad produktai neturėtų šalutinio poveikio. Būtent dėl šios priežasties buvo atsisakyta sudėtyje naudoti askorbilo rūgštį, nes ši rūgštis dažnai siejama su perioralinio dermatito atsiradimu. Siekiant, kad produktai neturėtų šalutinio poveikio pasirinkome askorbilo palminatą, kuris yra stabilus, nedirgina odos bei itin efektyvus lyginant odos toną ir skatinant kolageno gamybą.

DIENINIS KREMAS SU VITAMINU C