fbpx

Nemokamas pristatymas nuo 49 €

Kodėl geriau rinktis „Fragrance Free” produktus?

Padaryta daug išsamių tyrimų, kad kosmetikos sudėtyse esantys kvėpikliai dirgina visus odos tipus. Nors visi kosmetikos gamintojai šią informaciją žino, tačiau kvepalų komponentų yra daugiau odos priežiūros gaminiuose nei galite įsivaizduoti. Gali būti sunku suprasti, kodėl kvepalai yra problema odai, bet šiame tekste pabandysiu jums paaiškinti.

KAIP ODA REAGUOJA Į KVĖPIKLIUS?

Dauguma kvapiųjų ingredientų kosmetikoje veikia per lakiąsias reakcijas. Deja, ši natūrali reakcija beveik visada sukelia jautrinančią odos reakciją. Tiesą sakant, tyrimais nustatyta, kad kvepiančios odos priežiūros priemonės yra viena iš labiausiai paplitusių jautrinančių ir neigiamų odos reakcijų priežasčių. Tai galioja visoms odos spalvoms ir tipams, ne tik tiems, kurių oda jautri arba linkusi į paraudimą.

AR GERIAU RINKTIS KOSMETIKĄ BE KVAPIŲJŲ MEDŽIAGŲ?

Produktai be kvapiųjų medžiagų yra geresni bendrai odos sveikatai. Dermatologas Dr. Corey L. Hartman aiškina: „Kvėpikliai pastaruoju metu užima svarbiausią vietą diskusijose apie odos priežiūrą dėl akivaizdžių sąsajų su uždegimu ir poveikio priešlaikiniam senėjimui. Kvėpikliai taip pat kaip ir ultravioletiniai spinduliai gali padidinti oksidacinį stresą, laisvųjų radikalų susidarymą ir kolageno skaidymą.“

Jei dabar skaitote ir galvojate, kad jūsų odai kvapiosios medžiagos nekenkia, nes nepastebėjote jokių neigiamų reakcijų. Jūs klystate. Pažeidimų ant odos paviršiaus galime ir nepastebėti, tačiau vieną dieną jie gali išlysti sukeldami nedidelių odos problemų trumpuoju laikotarpiu ir gerokai rimtesnių ilgalaikėje perspektyvoje.

Apie naudojamas priemones su kvapiosiomis medžiagomis galvokite, kaip apie odą saulėje neapsaugotą nuo UV spindulių. Tyrimai rodo, kad saulės žala prasideda pirmą minutę, kai neapsaugota oda pamato saulę. Saulės žala yra kaupiama ir gali būti itin pavojinga, tačiau įgavus įdegį ar nudegimą visų pasekmių nepastebime. Matomi šios žalos požymiai odos paviršiuje gali pasirodyti tik po metų.

KODĖL TIEK DAUG PRODUKTŲ SAVO SUDĖTYJE TURI KVAPIKLIŲ?

Tai puikus klausimas, atsakymas labai paprastas: taip yra todėl, kad dauguma žmonių mėgsta, kai jų odos ir plaukų priežiūros priemonės kvepia. Kosmetikos įmonės supranta maloniai kvepiančio gaminio galią. Jie supranta, kaip kvapas daro įtaką vartotojo pirkimo sprendimams ir jų patirčiai naudojant produktą namuose.

Kita priežastis, dėl kurios kvapai patenka į jūsų naudojamus produktus, yra ta, kad daugelis kosmetikos gaminių natūraliai kvepia ne itin gerai. Gražus, sklindantis kvapas padeda uždengti ne tokį malonų įprastą produkto kvapą. Tačiau yra sudedamųjų dalių ir formulių veiksmų, kurių reikia imtis, kad būtų sukurtas neutralaus kvapo arba nepriekaištingo kvapo produktas. Kitaip tariant, dėti į produktus tai, kas vadinama „maskuojančiu kvapu“, nėra būtina.

Pridėtas kvapas taip pat padeda paslėpti nemalonų indeliuose supakuoto odos priežiūros produkto, kurį laikėte per ilgai, aromatą, ypač jei visos sudedamosios dalys yra natūralios. Atvirose pakuotėse tokie ingredientai suyra greičiau, nes atidarius gležni ingredientai nuolat reaguoja su bakterijomis nuo pirštų.

KĄ REIŠKIA BE KVAPIŲJŲ MEDŽIAGŲ?

Kad odos priežiūros produktas būtų tikrai be kvapiklių, formulėje neturi būti jokių lakiųjų medžiagų, įskaitant sintetines ir natūralias. Eteriniai aliejai nėra šios taisyklės išimtis. Nors daugelis eterinių aliejų ir kvapiųjų augalų ekstraktų tam tikra prasme gali būti naudingi odai, tačiau jie taip pat turi neigiamą poveikį odai.

Sudedamųjų ingredientų sąrašuose matysite fragrance, parfum arba aroma žodžius, kurie reiškia, jog produktas yra su kvapiosiomis medžiagomis.

AR YRA SKIRTUMAS TARP BEKVAPIO IR FRAGRANCE FREE PRODUKTO?

Produktas su užrašu „fragrance free“ reiškia kad gaminyje nenaudojamos kvapiosios medžiagos ir maskatuojantys kvapai.  Bekvapis produktas gali savo sudėtyje turėti cheminių medžiagų, kurios neutralizuoja arba užmaskuoja kitų ingredientų kvapus.

AR GALIME PASIKLIAUTI SAVO UOSLE?

Deja, mes negalime pasikliauti savo uosle. Kai kurie natūralūs ingredientai turi malonų kvapą, tačiau nesukelia dirginimo ir puikiai tinka odai.

Kitais atvejais produktas gali neturėti kvapo, nors kvapas bus įtrauktas į sudėtį siekiant užmaskuoti kitų ingredientų nemalonų kvapą. Ironiška, bet tikrai taip, kvapas įdėtas tam, kad produktas neturėtų jokio kvapo! Tokio tipo informaciją nėra labai lengva išsifruoti vien pažvelgus į sudedamųjų dalių etiketę.

Yra labai daug nuostabių ingredientų, kurie suteikia odai puikių rezultatų, kurie visiškai nedirgina. BIOVIJA prekinis ženklas savo gaminių sudėtyje nenaudoja kvapiklių ar kvapus maskuojančių medžiagų. Mes pasikliaujame mokslu ir jo tyrimais, siekdami kuo geresnių rezultatų mūsų odai.

Kodėl geriau rinktis „Fragrance Free” produktus?