Terminas „pH“ mums dažniausiai asocijuojasi su chemijos mokslais nei su oda. Tačiau kalbant apie odą svarbu suprasti, kad odos pH yra daug lemiantis faktorius. Nuo odos paviršiaus pH priklauso odos būklė, sutrikęs pH balansas gali lemti aknę, paraudimus, sausėjimus ir kitas blogas odos būkles.
pH (vandenilio potencialas) – vandenilio jonų (H+) koncentracijos tirpale matas, parodantis tirpalo rūgštingumą ar šarmingumą. Žymėjime raidė p kilusi iš vokiško žodžio Potenz, reiškiančio koncentracijos dydį, o raidė H reiškia vandenilio jonus. Šis terminas vartojamas apibūdinti medžiagos rūgšties ir šarmo santykį, kuris svyruoja nuo 0 (rūgščiausias) iki 14 (šarmingiausias). Kaip ir visi kiti kūno organai, oda yra geriausia, kai jos pH yra idealus, o odai geriausias yra apie 5,5 (šiek tiek rūgštus).
Šiame diapazone oda gali išlaikyti tvirtą apsauginį barjerą ir skydą nuo išorinės aplinkos, dar vadinamą „rūgšties mantija“. Natūralūs drėkikliai, kremai ir dieta gali paveikti rūgšties apvalkalą, kaip ir išoriniai veiksniai, tokie kaip oras, vanduo, saulė ir tarša – todėl labai svarbu stengtis, kad jūsų oda būtų subalansuota ir sveika.
KODĖL ODOS PH BALANSAS YRA SVARBUS?
Kai odos pH yra per aukštas arba per žemas, tai sutrikdo natūralią drėkinamųjų priemonių, bakterijų ir aliejų ekosistemą, sutrikdo jų darbą, kad jūsų rūgšties mantija veiktų taip, kaip turėtų. Kai oda per daug rūgšti, „gerosios“ bakterijos nebesugeba suvaldyti uždegimo ir „blogųjų“ bakterijų, o tai gali sukelti odos išbėrimus ir paraudimą.
Kitame spektro gale pH gali pagreitinti senėjimo požymius, kai oda per daug šarminė. „British Journal of Dermatology“ atliktas tyrimas parodė, kad per aštuonerius metus moterys, kurių oda buvo šarmingesnė (didesnis pH skaičius), turėjo daugiau smulkių raukšlių ir varnų pėdų nei tos, kurių odos pH buvo optimalesnis.
KAIP NUSTATYTI ODOS PH?
Tam skirtos priemonės, tokios kaip pH juostelės, gali padėti tam tikru tikslumu nustatyti jūsų odos pH. Tačiau labai tikėtina, kad savo odos būklę jau žinote ir remiantis šiomis žiniomis, galime lengvai nuspręsti koks pH būdingas jūsų odai.
Jei jūsų oda sausa, pleiskanoja ar niežti, ji tikriausiai yra šarmingesnė. Riebi arba į spuogus linkusi oda reiškia, kad ji gali būti per daug rūgšti.
NUSTOKITE NAUDOTI AGRESYVIUS PLOVIKLIUS
Vienas svarbiausių dalykų norint išlaikyti odą sveiką yra švelni prausimosi priemonė. Daugelis rinkoje esančių prausiklių yra šarminio pH, kuris netinka odai. Rinkitės prausiklius, kurių pH subalansuotas odai. Žinoma, taip pat reiktų vengti odą prausti su muilu, kuris yra itin šarminis. Visos prausimosi priemonės, kurios pasižymi šarminiu pH veikia itin apgaulingai, jas panaudojus jaučiamas gaivumas ir švarumas, tačiau ilgainiui naudojant pažeidžiamas apsauginis odos barjeras. Žmonėms, kurių oda yra sausa prausiklį užtenka naudoti tik vakare, na o tiems kurių oda yra riebi patartina naudoti ryte ir vakare.
Pasak Duke universiteto dermatologijos profesorės konsultantės daktarės Zoe Draelos: „Odos pH pakyla 1,1 balo po plovimo vien vandeniu, 1,2 balo po plovimo šarminiu muilu ir 0,9 balo po plovimo su sintetiniu plovikliu.“
Tyrimai parodė, kad po valymo oda pradeda natūraliai taisyti rūgšties mantiją per 15 minučių. Priklausomai nuo žmogaus, per 1-2 valandas rūgštinė mantija atsistato. Tai galima paspartinti naudojant toniką arba losjoną su švelniai rūgštiniu toniku ar losjonu. Toniko funkciją taip pat gali atlikti natūralus ir kokybiškas hidrolatas, kurio pH yra rūgštinis ir tinkamas odai.
Nėra vieno tinkamo prausiklio, kuris tiktų visiems odos tipams, labai svarbu suprasti, kad kiekvienos odos poreikiai gali būti skirtingi.
SUBALANSUOKITE SAVO MITYBĄ – SUBALANSUOSITE SAVO ODĄ
Jūsų odos pH turi įtakos ne tik tai ką tepate ant odos, taip pat svarbu ką vartojate į vidų. Svarbu pripažinti, kad geriausias būdas pasiekti optimalų PH jūsų odai yra optimalus pH jūsų organizme.
Kad organizmas veiktų efektyviausiai, jam reikalingas šiek tiek šarminis pH nuo 7,365 iki 7,45. Įdomu tai, kad augalai, kurie prieš virškinimą laikomi rūgštiniais (kaip citrinos), organizme tampa priešingais (sudarantys šarmą). Dauguma gyvulinės kilmės produktų, tokių kaip mėsa, pienas ir paukštiena, taip pat kepiniai ir duona sudaro rūgštis organizme.
Tačiau kai mūsų organizmas turi stengtis filtruoti maistą, kurį valgote, kad palaikytų kraujo pH, galite būti imlesni ligoms… Šarminis maistas subalansuoja kūną ir leidžia mūsų kraujui įsisavinti daugiau deguonies, kad būtų lengviau virškinti, o tai savo ruožtu. kad oda būtų skaistesnė.
ATIDŽIAI RINKITĖS KOSMETIKOS PRODUKTUS, SUSITELKITE Į SUDĖTĮ
Rikdamiesi produktus atkreipkite dėmesį, kad jie būtų tinkami jūsų odai. Svarbu, kad produktų formulės būtų subalansuoto pH. Nepamirškite kasdien naudoti SPF apsaugos, tai padeda apsaugoti odą nuo pH išbalansavimo.
BIOVIJA gaminamose prausimosi putose nėra agresyvių ploviklių, putų pH – 5,5.