fbpx

Nemokamas pristatymas nuo 49 €

Bakučiolis

TAI PIRMA NATŪRALI RETINOLIO ALTERNATYVA

Senstant oda praranda savo elastingumą ir tampa plona, silpna ir linkusi į raukšles bei hyperpigmentaciją. Kaip to galima išvengti? Pagrindinis senėjimą stabdančių produktų tikslas – sumažinti ir galiausiai panaikinti smulkias raukšles, jų atsiradimą, bei užtikrinti tolygų tonizuojantį poveikį. Pasiekti šį tikslą lengviau siekiant pirmiausia užkirsti kelią naujų raukšlių susidarymui. Tai reiškia, kad reikia odą apsaugoti nuo tolesnio pažeidimo, atstatyti tarpląstelinę matricą (ECM), odos ir epidermio jungtis (DEJ) ir išlaikyti odos hidrataciją.

BAKUČIOLIS – FUNKCINĖ RETINOLIO ALTERNATYVA

Bakučiolis – tai iš naujo atrastas natūralus kosmetikos ingredientas, kurio maža molekulė, neturinti retinoliui būdingų neigiamų savybių. Bakučiolis – augalinis ekstraktas išgaunamas iš Psoralea corylifolia sėklų ir lapų, kitaip dar žinomu babci. Šis augalas Ajurvedoje ir Rytų medicinoje buvo žinomas jau šimtmečius, tačiau Vakarai jį atrodo visai nesenai. Keli lyginamieji tyrimai atskleidė, kad bakučiolis yra tikroji alternatyva retinoliui kalbant apie senėjimo prevenciją ir neturi retinoliui būdingų saugos ir stabilumo problemų.

KLINIKINIAI TYRIMAI ĮRODĖ, KAD BAKUČIOLIS NAIKINA DAUGYBĘ SENĖJIMO POŽYMIŲ.

Atliktas klinikinis tyrimas, kuriame dalyvavo 20 moterų, kurių amžius buvo 40 – 65 metai. Po dvylikos savaičių naudojimo žymiai pagerėjo raukšlių būklė, pigmentacija, elastingumas, stangrumas ir bendras fotopažeidimas ir svarbiausia be dirginančio poveikio odai.

Senstančioje odoje sutrinka fibroblastų veikla, tad jie pradeda mažiau gaminti kolageno ir daugiau kolageną skaidančių fermentų. Būtent šis disbalansas skatina senėjimo procesą. Kliniškai įrodyta, kad gydymas vietiškai naudojant retinolį ar retinojinę rūgštį skatina kolageno gamybą. Fibroblastų prisijungimas prie naujojo kolageno didina odos elastingumą, o tai savo ruožtu subalansuoja kolageno gamybą ir skaidymą, taip sulėtindama senėjimo procesus. Atlikus tyrimą ELISA ir histochemijos metodais paaiškėjo, kad bakučiolis parodė dar geresnius rezultatus nei retinolis. Pirmojo tipo kolageno po eksperimento su bakučioliu buvo 47% daugiau, o eksperimento su retinoliu buvo 19% daugiau.  Trečiojo tipo kolageno kiekį tiek bakučiolis, tiek ir retinolis padidino panašiai, maždaug 50%. Ketvirtojo tipo kolageno kiekio retinolis nepadidino, o bakučiolis jį padidino 19%. Akivaizdus įrodymas, kad bakučiolis veikia netgi geriau nei retinolis.

Anksti pradėjus spręsti odos problemas susijusias su senėjimu, galima veiksmingai užkirsti kelią  odos pažeidimams ir pagerinti odos būklę. Senėjimo procesą galima sulėtinti pasitelkiant antioksidantus.

ODOS APSAUGA NUO OKSIDACINIO STRESO

Nors mokslas dar iki galo gerai nesupranta, kurie laisvieji radikalai labiausiai trukdo ląstelių funkcijoms, tačiau svarbiausiu žalingu procesu laikoma lipidų peroksidacija, dėl kurios pažeidžiama ląstelių membrana. Ši žala iš pradžių sutrikdo ląstelės veiklą o vėliau sukelia ląstelės mirtį. Bakučiolis yra plataus spektro antioksidantas, pasižymintis puikiu lipidų peroksidacijos slopinimu efektu ir galintis stimuliuoti antioksidacinę gynybos sistemą.  Šis dvigubas bakučiolio antioksidacinis poveikis padeda palaikyti lipidų homeostazę ir taip apsaugoti nuo oksidacinės pažaidos.

ODOS APSAUGA NUO UZDEGIMINIO POVEIKIO

Odos senėjimas ir uždegiminiai procesai yra labai susiję. Uždegimo sukeltas senėjimo procesas apima labai sudėtingą įvykių grandinę, kurioje ūmus uždegimas užleidžia vietą lėtiniam arba tyliajam uždegimui. Būtent pastarasis galiausiai išsekina organizmo apsauginę funkciją, dėl ko suyra kolagenas ir elastinas bei sutrinka odos apsauginis barjeras. Uždegiminių reakcijų, ardančių odos struktūrą pasekmės – gilios raukšlės, hiperpigmentacija ir neelastingi audiniai. Bakučiolis kontroliuoja uždegimą slopindamas uždegimą skatinančius genus ir fermentus.

Aknė – tai odos uždegimas. Tyrimai rodo, kad naudojant produktus su bakučioliu teigiamai veikiama aknės pažeista oda. Atlikti tyrimai parodė, kad bakučiolis sumažino aknės židinių kiekį bei sumažino dėmių ryškumą. Mokslininkai padarė išvadas, kad bakučiolis teigiamai veikia lengvos ir vidutinės formas aknės pažeistą odą.

Taip pat kliniškai įrodyta, kad bakučiolis padeda odai apsisaugoti nuo UV žalos, tačiau tai nereiškia, kad priemones su bakučioliu galima naudoti kaip apsauginius kremus. Bakučiolis susistiprina odos atsparumą UV žalai.

BAKUČIOLIO NAUDA ODAI

  • Lygina odos atspalvius. Bakučiolis skverbiasi giliai į odą mažindamas hyperpigmentaciją
  • Stabdo smulkių raukšlių atsiradimą, skatina kolageno gamybą, suteikia odai putlumo.
  • Nesukelia odos jautrumo ir sausumo.
  • Skatina odos atsinaujinimą. Bakučiolis skatina odos ląstelių regeneraciją.
  • Tinka visiems odos tipams.
  • Padeda raminti sudirgusią odą.
  • Neturi šalutinių poveikių.

BIOVIJA  naktiniame kreme su bakučioliu yra maksimali saugi koncentracija veikliosios medžiagos bakuchiol.

https://biovija.lt/index.php/product/naktinis-kremas-su-bakucioliu/